Szanowni Państwo,

Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w trzeciej już edycji konkursów o przyznanie wyróżnień:

  • Sosnowiecki Wolontariusz Roku
  • Mecenas NGO Roku.

 

Wzorem lat ubiegłych jeśli znają Państwo osoby, które jako wolontariusze wspomagały Was w swoich działaniach, które przyczyniły się dobroczynnie do rozwoju aktywności naszego miasta, osoby lub przedsiębiorstwa, które wspierały czy też sponsorowały Wasze pomysły, czynnie wdrażając je w życie, to właśnie konkursy przez nas ogłoszone dają Państwu sposobność na publiczne podziękowanie IM za ofiarowaną pomoc czy wsparcie.

Wyróżnienie „Sosnowiecki Wolontariusz Roku”
Nominację do wyróżnienia nadają przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe działające na terenie miasta Sosnowca we wszystkich dziedzinach życia społecznego, jak również osoby fizyczne czy też sami wolontariusze.
Ideą tego konkursu jest wyróżnienie najbardziej zaangażowanych w pracę trzeciego sektora wolontariuszy, podziękowanie im za ich pracę i aktywność w działalności na rzecz trzeciego sektora, rozwoju środowiska lokalnego oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Wyróżnienie „Mecenas NGO Roku”
Nominację do wyróżnienia nadają organizacje pozarządowe działające na terenie miasta Sosnowca.
Celem tego konkursu jest uhonorowanie podmiotów gospodarczych czy osób fizycznych wspierających, pomagających i sponsorujących lokalne przedsięwzięcia NGO, ich ogólna promocja, pozyskiwanie nowych i podziękowanie obecnym sponsorom, rozwój inicjatyw lokalnych na terenie naszego miasta. Istotą jest upowszechnianie wśród rodzimych sponsorów przekonania o konieczności i efektywności sponsoringu trzeciego sektora.

Kapituła Konkursowa, którą tworzyć będą osoby zaufania publicznego dokona wyboru laureatów. Wszystkich nominowanych poznamy na uroczystej Gali Laureatów NGO, na którą planujemy Państwa zaprosić w listopadzie tego roku.

Konkursy przeprowadzone zostaną zgodnie z opracowanymi Regulaminami.

Formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć do:
Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych
Plac Kościuszki 5
41-200 Sosnowiec
w terminie do dnia 01.09.2014r.

Gorąco zachęcamy do promowania z nami idei wolontariatu oraz aktywności sponsorskiej wśród przedsiębiorców.

Regulaminy konkursów:


  Regulamin Konkursu o przyznanie wyróżnienia “Mecenas NGO Roku”

  Formularz zgłoszenia

 


 

Regulamin Konkursu o przyznanie wyróżnienia “Sosnowiecki Wolontariusz Roku”

Formularz zgłoszenia