XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – dobra passa pięściarzy z Sosnowca trwa.

W zakończonej 15 sierpnia XIX Olimpiadzie Młodzieży odbywającej się w Łodzi brali udział dwaj zawodnicy KS Górnik Sosnowiec Mateusz Wodziński i Damian Wyględacz, bokserzy biorący udział w Olimpiadzie musieli przejść kwalifikacje wojewódzkie a następnie kwalifikacje makroregionów. Obydwaj nasi wychowankowie wrócili z medalami, Mateusz Wodziński zdobył srebrny krążek tym samym zostając wicemistrzem Polski kadetów na rok 2013 w wadze 70 kg. Natomiast Damian Wyględacz zdobył brązowy medal w wadze 75 kg.   
Ponad sto medali było do wywalczenia podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie, nasz klub reprezentowało dwóch zawodników Mateusz Wodziński waga 70 kg oraz Damian Wyględacz waga 75 kg (Damian bronił tytułu Mistrza Polski wywalczonego rok temu w Wieliczce, obydwaj zawodnicy są aktualnymi Mistrzami Śląska)
 
Podczas losowania okazało się że nasi zawodnicy zmierzą się: Mateusz Wodziński (Górnik Sosnowiec) vs  Bartosz Zacharski (Champion Nowy Dwór Mazowiecki) Damian Wyględacz (Górnik Sosnowiec) vs Dawid Bąkała (Boks Tur Łódź).
Pierwszy do walki stanął Damian Wyględacz który jest aktualnym reprezentantem Polski, tak jak się spodziewaliśmy to Damian był zawodnikiem dominującym w ringu i już w pierwszej rundzie posłał rywala na deski tym samym kończąc pojedynek przed czasem.             Mateusz walczył dzień później i tak jak Damian Wyględacz swoją pierwszą walkę zakończył przed czasem a komentatorzy stacji bokser org. Uznali Mateusza za faworyta w swojej wadze i bardzo wysoko ocenili jego przygotowanie techniczne. Walki półfinałowe były rozgrywane 12 sierpnia w dwóch seriach do południa i po południu. Damian Wyględacz który miał za przeciwnika Jakuba Kasprzaka (Boks Poznań) wyszedł do ringu w serii przed południowej, w walce która była bardzo wyrównana Damian niestety decyzją sędziów przegrał na punkty 3:2 i musiał zadowolic się brązowym medalem.Naszą nadzieją na Finał pozostał Mateusz Wodziński który w walce półfinałowej zmierzył się z Bartłomiejem Wojnarowskim (Budo Krosno) od samego początku widac było że Mateusz chce w przekonujący sposób wygrac walkę o Finał i tak też uczynił po całej lawinie mocnych ciosów sędzia ringowy przerwał walkę przyznając drugie zwycięstwo przez TKO w tym turnieju Mateuszowi Wodzińskiemu.                                                                                                                                                                                                                                              Walki finałowe które odbyły się 15sierpnia dostarczały kibicom wiele emocji ale nas najbardziej interesował Finał w którym nasz zawodnik Mateusz Wodziński spotkał się z zawodnikiem Victorii Sianów Kamilem Pawłowskim, walka finałowa była bardzo wyrównana i do końca nie było wiadomo kto zwyciężył, spotkało się naprawdę dwóch godnych siebie rywali w tej walce stosunkiem głosów 3:2 wygrał Kamil Pawłowski zostając Mistrzem Polski kadetów w wadze 70 kg, Mateusz wywalczył tytuł Wicemistrza Polski na rok 2013.
 
Naszych zawodników oprócz trenerów klubowych Artura Barwińskiego i Karola Nowakowskiego do OOM przygotowywał sztab szkoleniowy reprezentacji Śląska gdzie pierwszym trenerem jest Pan Ryszard Dżopa, serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zdobycia przez naszych Pięściarzy medali.