W Poznaniu zakończyły się bokserskie IV Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydły. Turniej odbywał się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 7 przy ul. Galileusza, a wśród gości specjalnych obecni byli: legendarny mistrz olimpijski Marian Kasprzyk, zawodowy prospekt Patryk Szymański oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który sam niedawno spróbował sił w boksie, w pokazowej walce z Dariuszem Michalczewskim.

Ryan Gbyl na podium

Ryan Gbył (Górnik Sosnowiec) na podium

Warto podkreślić, że turniej organizowany m.in. przez Fundację Wielkopolski Boks, przebiegał bardzo sprawnie i cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, choć przecież w ringu oglądaliśmy zmagania początkujących adeptów szermierki na pięści. Dla wielu z nich finałowe walki były jednymi z pierwszych w karierze na ogólnopolskiej imprezie.
Nic dziwnego, że emocje na ogół brały w ringu górę nad techniką, a także udzielały się żywiołowo dopingującym z sali kolegom. Jednak dzięki temu można było doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery pięściarskiego święta, które dla wielu z tych bardzo młodych chłopców pozostanie z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Wśród trenerów, którzy przywieżli na turniej swoich wychowanków najwięcej powodów do radości mieli szkoleniowcy z Gorzowa Wlkp., Rybnika, Świątek i Żywca, których kluby wzbogaciły się o więcej niż jeden tytuł mistrzowski. W wadze 50 kg reprezentantem kadry Śląska był nasz zawodnik Ryan Gbyl który w walce półfinałowej zwyciężył jednogłośnie na punkty zawodnika z UKS Sokółka Kamila Kirpsza i już było wiadomo że nasz zawodnik zdobędzie co najmniej srebrny medal. Ryan jednak sprawił nam ogromną radość zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski na rok 2015 w walce finałowej nie dał najmniejszych szans zawodnikowi z Chełma Dawidowi Załężał wygrywając przed czasem już w pierwszej rundzie.
Ryan Gbyl do sekcji bokserskiej naszego klubu trafił trzy lata temu poprzez ciężki trening i dużo wyrzeczeń już w wieku 14 lat zdobył tytuł Mistrza Polski tym samym potwierdził że w Sosnowcu boks jest bardzo mocny i z pod ręki trenera Karola Nowakowskiego co roku wychodzi talent na skalę co najmniej Ogólnopolską.
Niebyło By tak spektakularnych sukcesów gdyby nie wsparcie Miasta oraz takich firm jak Remoinvest z Dąbrowy Górniczej, B4 z Dąbrowy Górniczej oraz Klimainstal z Sosnowca firmy te mocno wspierają nasz klub i bardzo im za to dziękujemy i zapraszamy kolejnych Partnerów do współpracy.

Ryan Gbył walka finałowa

Reprezentacja Śląska jako okręg zdobyła pierwsze miejsce dominując całe mistrzostwa. Poniżej szczegółowe wyniki walk finałowych.
IV Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydły (27-29.11.2015)
Wyniki walk finałowych
Kategoria 38,5 kg
Popławski Bartłomiej (RKS Łódź) vs Wiśniewski Mateusz (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 0:3
Kategoria 40 kg
Banaszczyk Sebastian (RKS Łódź) vs Kalwara Tomasz (UKS Junior Świątki) 0:3
Kategoria 41,5 kg
Januchowski Hubert (Sokół Piła) vs Skorupa Szymon (RMKS Rybnik) 0:3
Kategoria 43 kg
Trojok Daniel (TS Czarni Góral Żywiec) vs Łaszczyk Kacper (NockoutGym Warszawa) 3:0
Kategoria 44,5 kg
Pasierbek Piotr (TS Czarni Góral Żywiec) vs Brach Paweł (Radomiak Radom) 2:1
Kategoria 46 kg
Dołowy Daniel (Champion Nowy Dwór Maz.) vs Biela Gabriel (TS Czarni Góral Żywiec) 3:0
Kategoria 48 kg
Siedlecki Dawid (RMKS Rybnik) vs Branecki Fabian (CWZS Zawisza Bydgoszcz) 2:1
Kategoria 50 kg
Zawężał Daniel (II LO Chełm) vs Gbyl Ryan (KS Górnik Sosnowiec) TKO1
Kategoria 52 kg
Skrzypiński Ricardo (GUKS Carbo Gliwice) vs Kłos Kacper (KS Wisła Tczew) 3:0
Kategoria 54 kg
Gomulski Cyprian (BKS Orkan Gorzów) vs Wojciechowski Mikołaj (NockoutGym Warszawa) 2:1
Kategoria 56 kg
Chudobiński Marcin (RKS Łódź) vs Piasecki Dawid (KB Korona Wałcz) 3:0
Kategoria 59 kg
Jarliński Michał (Champion Włocławek) vs Poweska Kacper (SAKO Gdańsk) 3:0
Kategoria 62 kg
Krukowski Adrian (MKB Mazur Ełk) vs Kuś Mateusz (UKS Gimnasion Boguchwała) 3:0
Kategoria 65 kg
Pluta Krystian (Broń Radom) vs Mularczyk Piotr (BB Ring Białogard) 0:3
Kategoria 68 kg
Mathea Maciej (WKB Gryf Wejherowo) vs Zawieruszyński Damian ( Astoria Bydgoszcz) 0:3
Kategoria 72 kg
Gez Kacper (Cristal Pruszynka Białystok) vs Tomczak Bartosz (Bombardier Gdynia) TKO3
Kategoria 76 kg
Maryniak Damian (RKS Łódź) vs Szerszeń Piotr (UKS Junior Świątki) TKO1
Kategoria +76 kg
Kopera Oskar (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) vs Suchwałko Maciej (OSiR Suwałki) 2:1

 

Kontakt z Górnikiem Sosnowiec:

Waldemar Wodziński
Kierownik Górnik Sosnowiec
Tel. +48 698 665 613
w.wodzinski@wp.pl
www.boks.sosnowiec.pl