boks

Puchar Polski dla Wiktora Bujakowskiego!

Puchar Polski Kadetów w tym roku odbył się w Grudziądzu to właśnie zawodnik Klubu Sportowego Górnik Sosnowiec zwyciężył tam cztery swoje walki zdobywając Puchar Polski Kadetów w wadze 48 kg.

W rozgrywanym w dniach 20-23 sierpnia 2018 w Grudziądzu Pucharze Polski Kadetów klub K.S. Górnik Sosnowiec reprezentował Wiktor Bujakowski zawodnik w eliminacjach wylosował zawodnika ZKB Jaskinia Lwa Ziębice Patryka Adasiewicza. Walka przez pełne trzy rundy byla kontrolowana przez naszego reprezentanta i to ręka Wiktora powędrowała w górę dając przepustkę do walki ćwierćfinałowej, tam na Wiktora czekał zawodnik Imperium Boxing Wałbrzych Mateusz Piotrowski. W tej walce również Wiktor rozdawał karty a jego zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Po dwóch pięknych bojach wiedzieliśmy że nasz zawodnik ma już co najmniej brązowy medal tej dużej imprezy ogólnopolskiej ale Wiktor to ścisła Polska czołówka pięściarska w kategorii wiekowej kadet i brązowy medal nie był dla niego zadawalający dlatego w walce półfinałowej nie dał żadnych szans zawodnikowi Zawiszy Bydgoszcz Oskarowi Dębińskiemu wygrywając każdą rundę awansując tym samym do finału. Walka finałowa to walka z zawodnikiem Scorpiona Szczecin Oskarem Materlą synem Mistrza KSW Michała Materli. Walka o złoto toczyła się znowu pod dyktando naszego zawodnika a werdykt mógł być tylko jeden zwycięstwo naszego zawodnika i zdobycie tym samym Pucharu Polski Kadetów, podopieczny trenera Karola Nowakowskiego Wiktor Bujakowski sprawił nam wiele radości i jesteśmy przekonani że to nie było ostatnie słowo Wiktora.