54kg Ryan Gbyl

Ryan Gbyl, pięściarz Górnika Sosnowiec został Mistrzem Polski 2016r. kadetów w wadze 54kg. Gratulujemy! Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Mistrzostw kierownika sekcji bokserskiej K.S. Górnik Sosnowiec, pana Waldemara Wodzińskiego.

Nasz zawodnik potwierdził wspaniałe przygotowanie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która odbyła się w Ząbkowicach Śląskich, brawa również dla trenera klubowego Karola Nowakowskiego to dzięki jego pracy z młodzieżą co roku możemy świętować wspaniałe momenty takie jak ten, to dzięki jego morderczej pracy na treningach możemy cieszyć się tymi wspaniałymi sukcesami.
Do Ząbkowic Śląskich przybyli najlepsi Kadeci z całej Polski, aby walczyć o miano najlepszego na rok 2016. Zawodnicy Górnika Sosnowiec wystartowali ze zmiennym szczęściem, najpierw do ringu wszedł Patryk Ostrowski waga 52 kg którego przeciwnikiem był uznawany za faworyta w tej wadze Konrad Gawron z UKS Ruda Śląska, mimo że przeciwnik Patryka był z najwyższej półki to nasz zawodnik tanio skóry nie sprzedał i po bardzo ambitnej walce uległ koledze z Kadry Śląska na punkty tym samym żegnając się z turniejem. Następnym zawodnikiem naszego klubu w pierwszym dniu zawodów był Ryan Gbyl waga 54 kg którego przeciwnikiem był zawodnik Gwardii Łódź Jakub Pakulski, ta walka to atak na pełnym dystansie naszego zawodnika i pewna wygrana przed czasem przez TKO.
W ćwierćfinale OOM Ryan Gbyl zmierzył się z bardzo dobrze zapowiadającym się pięściarzem z Kraśnika Oskarem Mikołajczakiem, wymienieni zawodnicy spotkali się w tym roku w Rybniku na Czarnych Diamentach i po zaciętej walce zwyciężył reprezentant Górnika Sosnowiec. Tym razem również oczekiwaliśmy zaciętej rywalizacji tym bardziej że zwycięzca tej konfrontacji zapewniał sobie co najmniej brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów.
Walka trwała niecałe dwie rundy podopieczny Karola Nowakowskiego zdemolował swojego rywala z Kraśnika wygrywając walkę przed czasem przez TKO tym samym Ryan tym zwycięstwem zapewnił sobie co najmniej brązowy medal.

Do niedzielnych finałów awansował zawodnik Górnika Sosnowiec Ryan Gbyl, podopieczny Karola Nowakowskiego na tych mistrzostwach był nie do zatrzymania i wszystkie walki do wielkiego finału wygrywał przed czasem w walce półfinałowej nie dał żadnych szans swojemu rywalowi z Zagłębia Konin Robertowi Brazdysowi i po trzech liczeniach sędzia ringowy musiał przerwać walkę dbając o zdrowie zawodnika z Konina.
Przypominamy że nasz zawodnik był najmłodszym uczestnikiem na tej Olimpiadzie i jak widać nie miał respektu przed starszymi kolegami.
Ryan Gbyl w walce finałowej spotkał się z zawodnikiem CWZS Zawisza Bydgoszcz Armanem Dabaghanem i mimo że walka trwał na pełnym dystansie sędziowie nie mieli wątpliwości kto był górą w tym starciu i po jednogłośnym werdykcie to ręka naszego zawodnika powędrowała do góry oznajmiając że Mistrzem Polski Kadetów w wadze 54 kg na rok 2016 zostaje zawodnik K.S. Górnik Sosnowiec RYAN GBYL.
Przypominamy że Ryan w ubiegłym roku również wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii młodzik w wadze 50 kg.

12313819 1035551319828954 5153773971583747552 n

Zestawienie par finalistów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (03-10.07.2016) Ząbkowice Śląskie

Kategoria 46kg
Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław) vs. Eryk Ciureja (BKB Magic Boxing Brzesko) 3-0
Kategoria 48kg
Robert Resól (BKS Skorpion Szczecin) vs. Hubert Stańczak (UKS Włókiennik Łódź) 3-0
Kategoria 50kg
Fabian Branecki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) vs Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno) 0-3
Kategoria 52kg
Dawid Siedlecki (RMKS Rybnik) vs. Konrad Gawron (UKS Śląsk Ruda Śląska) TKO2
Kategoria 54kg
Ryan Gbyl (KS Górnik Sosnowiec) vs. Arman Dabaghan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) 3-0
Kategoria 57kg
Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) vs.Jakub Waszkiewicz (UMKS Victoria Ostrołeka) 1-2
Kategoria 60kg
Kamil Myszka (KS Beniaminek Starogard Gdański) vs Damian Radlica (RUSHH Kielce) 0-3
Kategoria 63kg
Kewin Gruchała (KS Boxing Team Chojnice) vs. Michał Jarliński (Champion Włocławek) 2-1
Kategoria 66kg
Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) vs. Jakub Pytliński (BSB Astoria Bydgoszcz) 3-0
Kategoria 70kg
Oskar Kapczyński (Red Fighter Jelenia Góra) vs. Damian Rojek (KS Rojek Kraków) TKO1
Kategoria 75kg
Mateusz Szewczyk (KS Raszyn) vs. Adam Opyrchał (SKB Beskid Dragon Bielsko-Biała) 2-1
Kategoria 80kg
Maciej Małysz (KS Start Częstochowa) vs. Kamil Zakrzewski (PTB Tiger Tarnów) 1-2
Kategoria +80kg
Miłosz Piegdoń (Zatoka Braniewo) vs. Daniel Racki (UKS Ogrodowa Warszawa) WO