W dniu 23.04.2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu, przy u. Jedności 7 odbył się mecz 22 kolejki 2 ligi kobiet w tenisie stołowym: UKS Dwójka Sosnowiec – LKS Orzeł Stanica 5- 5. W barwach UKS Dwójka Sosnowiec wystąpiły: Marta Nowak – 1 pkt, Georgina Jarosz, Karolina Sieruga – 1 pkt, Monika Dobko – 1 pkt, Sandra Szczecińska – 1,5 pkt i Dominika Siwecka 0,5 pkt. Był to ostatni mecz w tym sezonie,a stawką było 7 miejsce w rozgrywkach 2 ligi. Remis wystarczył naszej drużynie, aby zachować 7 miejsce w tabeli (startowało 16 drużyn). O korzystnym rezultacie dla naszej drużyny  zdecydowały zwycięstwa Karoliny Sierugi i Marty Nowak nad Anną Kurek (po 3-1 w setach).

 7 miejsce dla UKS Dwójki Sosnowiec w seniorskiej 2 lidze kobiet to wspaniały sukces kobiecego tenisa stołowego w Zagłębiu! (dawno nie było w Zagłębiu tak dobrych wyników na tym szczeblu rozgrywek). Warto dodać, że w poprzednim sezonie UKS Dwójka Sosnowiec zajął 15 miejsce w tabeli. Ten wspaniały postęp (awans na 7 miejsce) i aktualnie najwyższe miejsce z Zagłębiowskich Klubów Tenisa Stołowego (w kobietach) to w ogromnej mierze zasługa grającej trenerki – Marty Nowak, która od sezonu 2013/2014 występuje w barwach UKS Dwójki Sosnowiec. Organizatorami meczu i opiekunami drużyny dziewcząt byli instruktorzy UKS Dwójka Sosnowiec: Marta Nowak oraz mgr Adrian Eliasz.  W imieniu Zarządu UKS Dwójki Sosnowiec chciałbym podziękować UM Sosnowiec, Fundacji Partnerstwo, firmie VEGMET, firmie Orawskie Ciacho, Dyrekcji i Radzie Rodziców ZSO 9 w Sosnowcu za ogromne wsparcie, dzięki któremu UKS Dwójka Sosnowiec osiąga bardzo wyniki w 2 lidze kobiet –Kierownik sekcji UKS Dwójka Sosnowiec mgr Adrian Eliasz. Link: http://slzts.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=25&Itemid=139