jorkyball

W miniony weekend zakończyły się kolejne MŚ w piłce nożnej rozgrywanej w klatkach 2 na 2.

Zawodnicy Jorkyball Sosnowiec po meczach eliminacyjnych w grupach wystąpili w 4 finałach sobotnich na 7 możliwych do wystąpienia (w 2 turniejach drużyna nie została zgłoszona).

W najważniejszym meczu wieczornym, gdzie grała Reprezentacja Polski, przegrali z reprezentacją Francji 3:1, gdzie wygrany łatwo pierwszy set nie wskazywał na taki wynik końcowy.

Pomimo porażki MVP tego turnieju został Artur Pałasz.

Skład: Artur Pałasz, Piotr Slimak, Michał Dziewanowski, Jakub Lichota

W kolejnym finale „Open Trophy” pokonali francuski Perpignan w setach 3:0 gdzie MVP turnieju został Michał Marzec a najlepszym strzelcem Marek Szczerba.

W „Golden Cup” drużyna z Sosnowca uległa portugalskiemu Pombalowi 3:1 a w „Senior Cup  Over 35” pokonała francuski Eaubonne i została Mistrzem Świata w tej grupie wiekowej.

MVP tego turnieju został wybrany Michał Dziewanowski

Skład: Michał Dziewanowski, Jakub Lichota, Michał Marzec, Karol Sajdak.

“W Klubowych Mistrzostwach Świata już na etapie ćwierćfinałów drużyna z naszego miasta zakończyła swój udział w spotkaniu z francuskim Montpellier 2:1 i tutaj czujemy największy niedosyt, gdyż w ostatnich 8 latach dwukrotnie byli MŚ i trzykrotnie wicemistrzami świata ale kontuzje niestety wyeliminowały nas z szansy walki o złoty medal” – mówi Piotr Slimak czołowy zawodnik sosnowieckiego klubu.

MVP turnieju został wybrany Artur Pałasz

W kolejnych dwóch finałach „Junior Cup do lat 25” i „Iron Man powyżej 45 lat” nie zostały wystawione drużyny reprezentujące nasze miasto aczkolwiek warto zaznaczyć uczestnictwo zawodnika z Sosnowca w klubie z francuskiego Valenciennes w turnieju Iron Man gdzie dotarli do finału gdzie ulegli innej drużynie z Francji Eaubonne 3:2 a MVP turnieju został wybrany Marek Szczerba.