Z okazji obchodów Międzynarodowej Kampanii 16 Dni przeciwko Przemocy ze względu na płeć, Stowarzyszenie Aktywne Kobiety zaprasza na bezpłatne warsztaty samoobrony dla kobiet, które odbędą się jutro, 13.12.13r. w godzinach od 17.00-20.00 w Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Kilińskiego 25 w sali gimnastycznej. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez członków grupy Samoobrona Kontratak, która woluntarystycznie wspiera działania społeczne naszego Stowarzyszenia. 

Już po raz 23.  w około 160 krajach na całym świecie, w dniach od 25 listopada do 10 grudnia 2013 odbywają się setki wydarzeń inicjowanych przez organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i osoby prywatne, których celem będzie zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz wywieranie nacisku na wszelkie instytucje i władze odpowiedzialne za podejmowanie działań przeciwko przemocy.

 
Również nasze Stowarzyszenie podjęło się organizacji z tej okazji kilku działań upowszechniających i informujących o działaniach i celach kampanii „16 Dni przeciwko przemocy ze względu na Płeć”, zwracając uwagę lokalnej społeczności na problemy przemocy domowej.
 
Po warsztatach z samoobrony 20.12.13 odbędzie się performance artystyczny który stanie na Placu Stulecia w Sosnowcu i będzie upamiętniać ofiary przemocy w naszym mieście. Podczas performanceu na Placu Stulecia wolontariuszki ze Stowarzyszenia będą rozdawać mieszkańcom fioletowe wstążki – symbol walki z przemocą i symbol kampanii.
 
Zapraszamy do udziału w warsztatach
więcej informacji i zapisy pod nr tel 32 266 16 72
 
Zalecamy zabranie luźnych, nie krępujących ruchów strojów umożliwiających swobodne prouszanie. Zapraszamy wszystkie panie bez względu na wiek.