33941993 348874988971740 5942678825631481856 nPrzedstawiamy Państwu Czwarty Wywiad przeprowadzony z Panią Jolantą Koziak – Wiceprezesem zarządu Sosnowieckiego Stowarzyszenia Aktywny Senior.

Pani Jolanta została wiceprezesem w kwietniu 2018 roku przy wyborze nowego zarządu Stowarzyszenia. Członek Stowarzyszenia od marca 2017 roku. Stowarzyszenie zostało założone w lutym 2015 roku.

SCOP: Co skłoniło Pana do wstąpienia do Stowarzyszenia?

Jolanta: Namówiły Mnie koleżanki. Powiedziały żebym przyszła i zobaczyła. Przyszłam, zobaczyłam i spodobało mi się. Zaczęłam działać. Staramy się aktywizować jak największą liczbę Seniorów. Na chwilę obecną mamy 18 członków.

SCOP : Jakie są najważniejsze cele Sosnowieckiego Stowarzyszenia Aktywny Senior?

Jolanta: Najważniejsza jest według Nas pomoc ludziom starszym, aby mieli zajęcie i spędzali czas czynnie nie biernie. W tej chwili miedzy innymi pomagamy w przedszkolu, czytamy książeczki dzieciom. Współpracujemy z Radą Seniorów, mamy podpisane porozumienie z Radą.

SCOP: Kiedy zaczęła się Pani interesować III sektorem?

Jolanta: Zaczęłam interesować się III sektorem odkąd wstąpiłam do Stowarzyszenia. Zobaczyłam na czym to polega, na jakich zasadach działa Stowarzyszenie. I od tamtej pory pogłębiam swoją wiedzę na tej płaszczyźnie.

SCOP: Dlaczego wybrali Państwo formę Stowarzyszenia zwykłego?

Jolanta: Ze względu na to, iż jesteśmy pewni że nie będziemy prowadzić żadnej formy działalności gospodarczej.

SCOP: Co Chcą Państwo osiągnąć poprzez założenie stowarzyszenia?

Jolanta: Chcemy działać dla społeczności lokalnej na terenie Sosnowca. Aby robić więcej oraz współpracować z innymi stowarzyszeniami i działać razem.

SCOP: Jak Pan ocenia poziom komunikacji Organizacji Pozarządowych w naszym regionie?

Jolanta: Bardzo dobrze! Bardzo dużo przydatnych informacji jest dostępnych na stronie internetowej Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych, można w każdej chwili również przyjść i dowiedzieć się wszystkiego w kwestiach, które Nas interesują.

SCOP: Jak można zostać Państwa członkiem?

Jolanta: Należy po prostu przyjść i zapisać się. Nie mamy określonego przedziału wiekowego co do możliwości zapisania się do Stowarzyszenia Aktywny Senior. Zrzeszamy zarówno osoby 60+ jak i osoby nadal pracujące zawodowo.

SCOP: Jaki jest Państwa plan na najbliższe działania?

Jolanta: Staramy się działać na coraz szerszą skalę. Pragniemy nawiązać współpracę z Sosnowieckimi Domami Pomocy Społecznej, żeby pomóc osobom starszym. Podpisaliśmy w ostatnim czasie umowę z fundacją Bona Fides, oraz pozyskaliśmy Mały Grant, i mamy do rozdysponowania karnety do instytucji kulturalnych. Chcemy pomóc osobom starszym i ubogim, ponieważ spotykamy się niestety z sytuacjami, gdzie osoba starsza nigdy w życiu nie była w kinie czy na spektaklu teatralnym.

Opracowała Agnieszka Bielnicka

Jeśli są Państwo Zainteresowani udzieleniem wywiadu dla Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych zapraszamy do kontaktu pod numerem

telefonu 32 263 32 76

DMC Firewall is a Joomla Security extension!