Aktualności

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie w 2021 r. realizacji zadań w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”.

z kotem 1 sto lat 59bbe1ee3e141 productmain

27 listopada po raz szósty obchodzimy Dzień Rad Działalności Pożytku Publicznego. Składamy serdeczne życzenia dla Czlonków Sosnowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. 

mbankProgram przewiduje dofinansowanie projektów dotyczących edukacji matematycznej oraz okołomatematycznych projektów rozwojowych. Wnioski o dofinansowanie mogą składać organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną i prowadzące działalność statutową ponad 1 rok, uczelnie wyższe, biblioteki, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe a także inne placówki oświatowo-naukowe.

kliub sMinister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił nabór wniosków do kolejnej edycji Rządowego Programu Klub w 2021 r. – innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać podmiot działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W edycji 2021 Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przeznaczył na ten cel kwotę w wysokości 40 mln zł.

pobrane 1

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłasza otwarty konkurs ofert na dofinansowanie - ze środków pochodzących z budżetu państwa - zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych realizowanych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

microKorzystna oferta kierowana do Organizacji Pozarządowych ze strony Firmy Microsoft!

Uprawnione organizacje niedochodowe mogą uzyskać nieodpłatnie internetowe oferty aplikacji Word, Exel, jak również te dotyczące przechowywania i udostępniania plików dzięki 1TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive1,pocztę e-mail klasy biznesowej, kalendarz i kontakty ze skrzynką odbiorczą o pojemności 50 GB2. Nieograniczone spotkania on-line, wiadomości błyskawiczne oraz konferencje audio, wideo HD. Możliwość tworzenia interaktywnych raportów, prezentacji.

Wszystkie narzędzia wymienione powyżej i wiele innych mogą być dostępne jako darowizny lub uaktualnienia do zaawansowanych funkcji, uzyskując znaczny rabat. Aby móc korzystać z rabatów i darowizn dla organizacji niedochodowych, trzeba mieć formalnie uznany status organizacji charytatywnej w swoim kraju i podpisać zasady firmy Microsoft dotyczące niedyskryminacji. Firma Microsoft zastrzega sobie prawo do zweryfikowania uprawnień w dowolnej chwili i zawieszenia usługi dla nieuprawnionych organizacji.

Wszystkie szczegóły dotyczące ofert znajdą Państwo pod linkiem:

https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/nonprofit/office-365-nonprofit-plans-and-pricing?fbclid=IwAR2vVj3oax0V7sJ1tIy7knEBj1y5pfV1VnTWNk475w-qJHtAqcqOXYOr4jE&activetab=tab:primaryr1

e wolontariat baner 1080x1080px

Jak bezpiecznie wspierać organizacje pozarządowe i inicjatywy społeczne w obecnej sytuacji? Z pomocą przychodzi e-wolontariat - to nie tylko realne wsparcie dla organizacji, ale także możliwość rozwoju różnorodnych talentów i umiejętności.
Czym tak właściwie jest e-wolontariat?

Ministerstwo Sportu ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie w 2021 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów, finansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU). Łączny budżet na zadania w 2021 r. wynosi 21 mln zł, a wnioski należy składać do 21.12.2020 r.

konfituryNarodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił nowy jesienny konkurs pn. „Domowe przetwory w kolorach jesieni – konkurs na przepis ze zdjęciem”. Celem konkursu jest dokumentacja tradycyjnych i nowoczesnych domowych sposobów utrwalania żywności oraz ich szeroka popularyzacja. Dla autorów najciekawszych przepisów przewidziane są nagrody pieniężne.

obserwator

Szanowni Państwo,
Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Sosnowcu ogłasza nabór na obserwatora do prac komisji dokonujących weryfikacji formalnej ofert, złożonych w otwartych konkursach ofert na:

 

200729091544

Szanowni Państwo,

Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Sosnowcu ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty, złożone w otwartych konkursach ofert na:

pobrane

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłasza nabór wniosków do „Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2021 r.” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych.

dogma logo

Serdecznie zapraszamy do obserwowania zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dogma społecznej kampanii internetowej:

TYDZIEŃ PORAD PRAWNYCH DLA RODZICÓW
w dniach od 23 do 29 listopada.

ministerstwo kultury tabliczka fot tkaczor ngopl

„Ramy kultury”. O Programach MKIDN na rok 2021. Główną rekomendacją, jaka pojawia się w kontekście tych programów jest lepsze dopasowanie konkursów do charakteru działania branży kulturalnej, a nie komórek obsługujących poszczególne tematy w urzędzie.