Aktualności

Sosnowiec 1899 grafika

Zbliża się koniec XIX wieku. Zasnuty fabrycznym dymem Sosnowiec ma już kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, dworzec kolejowy o dużym znaczeniu strategicznym, teatr, nowoczesny szpital, dziesiątki sklepów i magazynów, jednak ciągle nie może doczekać się praw miejskich. Ludzie i konie grzęzną w błotnistych ulicach bez nazw, przy których rosną chaotycznie budowane kamienice.

monika wilk w jaworznie 002

W dniu 12.09.20 r. w Gliwicach odbył się Turniej Eliminacyjny do Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Młodziczek. Wojewódzki turniej kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym.

orlęta medal

Miniony weekend dla Sosnowieckich Orląt stał pod znakiem finałów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek i Młodzików. Na pierwszy rzut w sobotnie przed południe poszli chłopcy, którzy w Siemianowicach Śląskich zmierzyli się z drużynami z Gliwic,

 

clip image001

W rozegranych w dniach 11-13 września Mistrzostwach Polski U 20 w Radomiu zawodniczka MKS-MOS Płomień Sosnowiec– Karolina Porębska zdobyła brązowy medal w biegu na 800m z wynikiem 2:12.39.

pobranePrzedstawiamy Państwu wywiad przeprowadzony z Panem Tomaszem Kwiecień – koordynatorem Wolontariatu, Fundraiserem stowarzyszenia Hospicjum Sosnowieckiego im. św. Tomasza Apostoła.

społecznik roku 2020

Znasz osobę, która bezinteresownie pomaga innym w czasie epidemii? A może kogoś, kto od lat udziela się społecznie, wspierając najbardziej potrzebujących i aktywizując społeczności lokalne? Zgłoś ją do dwunastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2020 r.

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Sektor 3.0 Driving Change, który 16 września br. który odbędzie się w formule online. Organizatorami są Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Udział w nim jest bezpłatny.

2

Zawodniczka trenera Wiesława Paszty – Milena Pyka podczas rozegranych w dniach 4-5 września w Białej Podlasce Mistrzostwach Polski U23 zdobyła kolejny w swojej karierze medal Mistrzostw Polski.

Zawodnicy MKS-MOS Płomień Sosnowiec zdobyli 10 medali podczas rozegranych w dniach 2-3 września Mistrzostwach Śląska w Częstochowie.
Złoci medaliści:

5 września w Gliwicach zostały rozegrane Mistrzostwa Śląska U16, podczas których zawodnicy MKS-MOS Płomień Sosnowiec zdobyli 7 medali, osiągając również wiele cennych rezultatów.

ministerstwo rodziny pracy polityki spolecznej

Organizacje pozarządowe mogą wnioskować o wsparcie finansowane na realizację usług opieki wytchnieniowej dla członków rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnością.
https://www.gov.pl/web/rodzina/30-milionow-zlotych-dla-organizacji-pozarzadowych-ministerstwo-oglasza-start-nowego-programu

Spacer175 września o godzinie 13.00 rozpocznie się kolejny spacer po Sosnowcu. Tym razem odwiedzimy miejsca związane z największymi sukcesami drużyn z naszego miasta.

konsultacje

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dot. przygotowywanego rozporządzenia ws. Funduszu Wsparcia Kultury. Jego wartość wyniesie 400 mln zł. Pieniądze trafią do samorządowych instytucji kultury, NGO-sów i przedsiębiorców prowadzących działalność kulturalną.

granty2020Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego ogłosił nabór ofert na realizację małych grantów dla organizacji senioralnych lub działających na rzecz Seniorów. 

Na stronie: https://seniorzy.rops-katowice.pl/, znajdą Państwo szczegółowe informacje nt. prowadzonego naboru.

Maksymalna kwota dofinansowania to 10 000,00 zł.